Μετά από συνάντηση ομάδας εθελοντών με τον Δήμαρχο και εργαζόμενους στο Δήμο Στροβόλου εισακούστηκε η εισήγηση μας να δημιουργηθεί ομάδα στο Facebook όπου οι δημότες θα μπορούν να μοιράζονται τις ανησυχίες τους για τα “Αδέσποτα Στροβολιωτάκια“.
Το προφίλ δημιουργήθηκε για χαμένα ζώα και αυτούς που τα ψάχνουν, για πληγωμένα αδέσποτα ζώα και γενικώς για τα αδέσποτα ζώα που χρειάζονται βοήθεια στα όρια του Δήμου Στροβόλου.
Στη σελίδα αυτή ο Δήμος Στροβόλου θα ενημερώνει για τις δράσεις του που αφορούν στην ευημερία των ζώων.
Μπορείτε να γίνετε φίλοι της σελίδας – και των ζώων – και να κοινοποιείτε την στους Στροβολιώτες φίλους σας σε μια κοινή προσπάθεια για το καλό των αδέσποτων ζώων.