Οι μικροί μαθητές του 4ου Δημοτικού Σχολείου Αλεξανδρούπολης ενημερώθηκαν το πρωί της Πέμπτης 12 Ιανουάριου 2023 πάνω στο θέμα της φιλοζωίας.
Ο εκπαιδευτής κ. Μπάμπης Κουκουζέλης έδειξε τους τρόπους με τους οποίος μπορούν οι μαθητές να φροντίζουν το κατοικίδιο τους άλλα και πώς να συμπεριφέρονται στα αδέσποτα ζώα.
Παρόν στη συνάντηση έδωσε ο Πρόεδρος του φιλοζωικού σωματείου ΚΙΒΩΤΟΣ Αλεξανδρούπολης και μέλος της Πανελλαδικής Φιλοζωικής & Περιβαλλοντικής Ομοσπονδίας, κ. Θεόδωρος Ράπτης.
Τα σκυλάκια Λέξι και Μπέλλο ανταποκρίθηκαν θαυμάσια στο καθήκον τους.
![](https://www.pet-in.gr/wp-content/uploads/2023/01/324095919_1528919170909068_8604367360882256606_n.jpg)
Στην ενημερωτική δράση συμμετείχαν η Διευθύντρια του σχολείου κ. Ευανθία Τζίγκου και οι δασκάλες της Ε’ τάξης Χριστίνα Κουλουρίδου, Βάγια Μουτσάρα και Ελένη Σκεύα