Η Αντιδήμαρχος Πρασίνου και Δράσεων του Δήμου Γλυφάδας για τα Αδέσποτα Ζώα, Μαίρη Μηλιαρέση ενημερώνει για την δράση στείρωσης αδέσποτων ζώων.
Με θετική διάθεση ξεκίνησε τη Δευτέρα 16 Ιανουαρίου η δράση στείρωση αδέσποτων ζώων του Δήμου Γλυφάδας η οποία θα περιλαμβάνει καθημερινή προσπάθεια με φροντίδα και αγάπη για τα τετράποδα ζώα.
«Σήμερα παρέα με την Μαρία πιάσαμε μόνο 6 γατούλες. Δεν συνεργάζονται πάντα απολυτα», γράφει στη σχετική ανάρτηση στο λογαριασμός της στο Facebook η αντίδημαρχος Μαίρη Μηλιαρέση.
Οι γάτες μεταφέρθηκαν στη συνέχεια στους κτηνιάτρους που συνεργάζεται ο Δήμος για στείρωση και την επόμενη μέρα θα επιστραφούν στον χώρο που έχουν μάθει να ζουν.
![](https://www.pet-in.gr/wp-content/uploads/2023/01/323442541_692884559052833_3502246162569656467_n.jpg)
«Σήμερα πήγαμε τα ζωάκια στην Γεωργία Κιρκιλέση και στον Λάζαρο Καρανάσιο, που είναι δύο από τους έξι κτηνιάτρους μας», ενημερώνει η κα Μηλιαρέση. «Ευχαριστώ τον ΣΠΑΖ όπου η συνεισφορά του, είναι ότι πολυτιμότερο, την Μαρία και φυσικά τους εξαιρετικούς γιατρούς μας», συμπληρώνει.
![](https://www.pet-in.gr/wp-content/uploads/2023/01/322234561_1321243531769885_8206543229257368967_n.jpg)